מכוון פסנתרים - אבי ברק
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
+1
 
 
 
 

חוג נגינה על פסנתר והשפעתו על הילד

 
 
לבטח כולנו מכירים את הסיטואציה בה רשמתם את הילד לחוג, הוא הולך בשמחה אל החוג במהלך שלושת השבועות הראשונים, ולאחר מכן פתאום לא מתחשק לו ללכת. אתם מצדכם מתרגזים כי השקעתם את מיטב כספכם על החוג, ואילו הילד מוצא עצמו מתוסכל לנוכח הכעסים שלכם, ונאלץ ללכת לחוג שאינו חפץ בו. 

ההתעקשות שלכם מובנת מאוד, שכן אתם מעוניינים להקנות לילד ערכים של מחויבות, אחריות ותחושה ש"הכסף אינו גדל על העצים", אולם אם אתם כבר מתעקשים איתו על חוג מסוים, אולי תתעקשו איתו על חוג אשר מעבר לכיף ולהנאה גם תורם רבות להתפתחות, לאינטליגנציה, לביטחון העצמי ולכישורים החברתיים? חוג נגינה על פסנתר אמנם מצריך השקעה רבה מצד ההורים ומצד התלמידים, אך תוצאותיו בטווח הרחוק מפתיעות, ושוות את המאמץ.
 
 
 
פסנתר והשפעתו על ילדים
 
 
 
 

השפעת הנגינה על האינטליגנציה, תהליכי הזיכרון והלמידה


  •  מחקרים רבים מצביעים על הקשר החיובי שבין לימודי נגינה על פסנתר לבין השיפור ברמת האינטליגנציה של הילד. בין היתר נמצא, כי האזנה למוזיקה וביצועה הם בעלי השפעה חיובית על ההשפעה הקוגניטיבית של הילד ועל היכולת של הילד להבין מקצועות מדעיים ומתמטיקה בצורה טובה יותר. ההבנה של מקצועות מדעיים ומתמטיים קשורה ליכולת שלו לשמר ולשלוט בדמויות אשר מצויות בראש, ללא הצורך לראות אותם באופן ממשי. הילדים אשר עסקו בנגינה על פסנתר במהלך המחקר עברו בהצלחה רבה יותר מבחנים של שכילה פרופורציונלית. 

  • נוסף על כך, מחקרים הראו כי ניתן להביא לשיפור הזיכרון אצל ילדים על ידי חשיפתם ללימוד על פסנתר. אולם, לא חל שיפור רק בזיכרון המוזיקלי, אלא גם בזיכרון המילולי, ובזיכרון העבודה. לבסוף, מוזיקה ונגינה מסייעת גם לפיתוח מיומנות כמו ריכוז, שיתוף פעולה, משמעת עצמית וקשב.
 

שיפור יכולות האלתור והיכולות החברתיות

 
היכולת לאלתר היא בראש ובראשונה טריק פסיכולוגי, אשר הופך טבעי יותר ויותר כאשר מדובר בלימודי נגינה על פסנתר. יכולות האלתור המתפתחות עם הזמן יחד עם אלמנטים נוספים אשר מעניקה המוזיקה, תורמים רבות לשיפור יכולות הביטחון העצמי של ילדים. נגינה בפסנתר דורשת השקעה ועבודה קשה מצד הילד, אשר לעיתים קרובות גורמת לתסכול ולכעס. אולם בסופו של דבר כאשר הילד מצליח לנגן בצורה טובה אל מול המורה, ההורים ואף אל מול קהל, הוא זוכה למחאות ולתגובות חיוביות מן הסביבה, ומידת הגאווה שלו, האושר והביטחון שהוא מרגיש עם עצמו ברגעים אלו, תורמים בסופו של יום לשיפור הביטחון העצמי שלו, ולשיפור משמעותי ביכולות החברתיות. עם הזמן, לומד הילד להעריך את היכולות שלו, ולהתמודד עם אתגרים בצורה נכונה וטובה.
 
 

אבי ברק, האיש מאחורי הפסנתר


אבי ברק מעביר שיעורים פרטיים בנגינה על פסנתר עם למעלה מ- 35 שנים של ניסיון. אצל אבי השיעורים מתנהלים בצורה נעימה, כיפית ונוחה, כאשר רמת הנגינה וקצב הלימוד מותאמים לרמה האישית של כל תלמיד ותלמיד.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
אבי ברק – המקורי – שירותי פסנתרים כבר למעלה מ- 30 שנים  
 טלפון: 2472452 - 052  •  פקס: 9800569 - 04 
סניף ירושלים: 6240280 - 02  •  סניף תל אביב: 5341254 - 03 • סניף יודפת: 9800531 - 04