מכוון פסנתרים - אבי ברק
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
+1
 
 
 
 

טיפים לתחזוקת פסנתר

 
 
מעבר לכך שפסנתר הוא כלי נגינה, הוא גם רהיט. כמו כל רהיט אחר, גם אותו צריך לתחזק וצריך לטפל בו, כדי שתוכלו ליהנות ממנו לאורך שנים רבות, ויהיה לכם נעים לנגן עליו.
 
תחזוקת פסנתרים - תיאום פגישה עם אבי ברק
 
 
תחזוקת פסנתר
 
 
 
פסנתר במצב מצוין
 
 
 
שמירה על פסנתר
 
 
 

ניקיון חיצוני של גוף הפסנתר

 
על מנת לשמור על שכבתו החיצונית של הפסנתר נקייה, צריך קודם כל להסיר ממנו אבק באמצעות מטלית רכה. בנוסף, לנקות אותו באופן קבוע באמצעות מטלית לחה עד יבשה, תוך שימוש בחומרי ניקוי מתאימים, שיבריקו את הפסנתר וידחו את האבק. מומלץ לבדוק בפינה מוסתרת של הפסנתר שמוצרי הניקוי אינם פוגעים בשכבתו החיצונית של הפסנתר. השתמשו בחומרי ניקוי עדינים שמיועדים לניקוי ריהוט שעשוי מעץ.

חשוב מאוד להימנע מהרטבת הפסנתר, כיוון שרובו עשוי מעץ, והמים עלולים לגרום לבעיות רטיבות ולריקבון – הם עלולים לגרום לעובש, ולחלודה במסמרי הכוונון והמיתרים. במידה והפסנתר נרטב, בשל סיבה כלשהי, מהרו לייבש את המקום. אפשר להשתמש לשם כך במייבש שיער או פשוט לפתוח את התריסים והחלונות שבחדר. לחות היא לא טובה לפסנתר. לכן, במידה ואתם מתגוררים באזור שאחוזי הלחות הטבעית בו גבוהים במיוחד, רצוי להשתמש במכשיר אשר מייבש את הלחות מהאוויר.יש לציין שהטמפרטורה המתאימה לפסנתר היא כ- 21 מעלות בממוצע. בשל סיבה זו, רצוי להימנע מלהציב את הפסנתר ליד חלונות, קמין, מזגן או תנור חימום. עליו להיות מורחק מקירות חיצוניים, ולהיות מוצב לפחות כ- 15 ס"מ מקירות פנימיים.
 

ניקוי קלידי הפסנתר

 
אקונומיקה או חומרי חיטוי אחרים אינם מתאימים לקלידי הפסנתר. רצוי לנגב את הקלידים בעדינות באמצעות מטלית לחה ולהקפיד שלא להגיע לצידי הקלידים, פן תיווצר בעיית רטיבות. לאחר פעולת הניגוב, יש לייבש את הקלידים באמצעות מטלית יבשה.
 

ניקוי פנימי של הפסנתר

 
לצורך ניקוי פנימי, יש להזמין איש מקצוע – מכוון פסנתרים. הסיבה לכך היא שלוח התהודה הינו עדין ביותר, כל נגיעה בו עלולה להשאיר שריטות, שבהן מצטבר אבק שקשה להיפטר ממנו. ניקוי זה מומלץ לבצע לפחות פעם אחת בשנה, כדי לשמור על הפסנתר. בהזדמנות זו, תוכלו גם לכוון את הפסנתר, כדי שיפיק צלילים מדויקים ונעימים יותר, ואף לאתר בעיות שונות שדורשות תיקון. מאחר ומדובר בעבודה שדורשת מיומנות ומקצועיות, יש לפנות לאדם בעל שנות ניסיון רבות, ותק, מוניטין והמלצות מלקוחות מרוצים.
 

טיפול במזיקים

 
העש הוא אחד המזיקים השנואים ביותר על כל מי שמנגן בפסנתר, מאחר והוא נוהג לכרסם את הלבד שעוטף את פטישי הפסנתר וכך להרוס אותו. בעבר כדורי נפטלין שימשו כפתרון יעיל, אך בשנים האחרונות לא ניתן למצוא אותם בחנויות השונות, כיוון שנמצא שהם מסוכנים מאוד לבני האדם. רצוי להזמין חברת הדברה אשר משתמשת בחומרים ידידותיים לסביבה לצורך הדברת עש. זהו פתרון אפקטיבי ביותר, שאינן מסכן את בריאותכם ואת בריאות יקירכם.
 
אבי ברק מציע שירותי כיוון מקצועיים. כבר למעלה מ- 30 שנה הוא מעניק את שירותיו ללקוחות רבים ומרוצים, פרטיים ועסקיים כאחד.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
אבי ברק – המקורי – שירותי פסנתרים כבר למעלה מ- 30 שנים  
 טלפון: 2472452 - 052  •  פקס: 9800569 - 04 
סניף ירושלים: 6240280 - 02  •  סניף תל אביב: 5341254 - 03 • סניף יודפת: 9800531 - 04