מכוון פסנתרים - אבי ברק
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
+1
 
 
 
 

כיוון פסנתרים

 
המדריך המלא לכיוון פסנתרים
 
 
פסנתר לא מכוון פוגם באיכות הצליל ובחווית הנגינה. ההנחה היא שכל פסנתר זקוק לכיוון וזאת בין היתר בשל העובדה שהוא עשוי עץ ומורכב מ-230 מיתרים. שינויי הלחות משפיעים על העץ ועל המיתרים אפילו בכלי נגינה שלא נעשה בהם שימוש. מעבר לכך, עלייה בלחות ובתנאי הסביבה יכולה לגרום לתיבת התהודה להתנפח, למתוח את המיתרים יתר על המידה ולהביא לכדי הפקת צלילים גבוהים ולא נעימים. מנגד, יובש גורם לתיבה להצטמק ומוריד את מתח המיתרים, מה שמביא להפקת צליל נמוך.
 
 
 
כיוון פסנתרים
 
 
 

מטרת כיוון פסנתרים


המטרה של כיוון פסנתרים היא לשמור על גובה צלילים רצוי ועל מצבו המכני של הכלי. פסנתר חדש או יד שנייה יש לכוון כשבועיים לאחר ההצבה במקום הקבוע, בעוד פסנתר חדש מומלץ לכוון 2-3 פעמים בשנה הראשונה. מעבר לכך, כיוון נדרש לאחר טלטלה, הובלה או בכל פעם בה הכלי מייצר צלילים לא מדויקים. בעזרת כלי עבודה ומינימום של שמיעה מוזיקלית ניתן גם באופן עצמאי.
 
 

איך מכוונים פסנתר?


אלו השלבים ההכרחיים עבור כיוון פסנתר:

  • כלי עבודה – יש צורך ברכישה של מוט כיוון פסנתר, משתיק צלילים למכוון פסנתרים המפריד בין המיתרים ומכשיר אלקטרוני או כל תוכנה אחרת לאיכון הצליל.

  • מספר מיתרים –זכרו כי מספר המיתרים לכל קליד בפסנתר אינו דומה. הצלילים הנמוכים הם בעלי מיתר אחד לכל קליד, בעוד הצלילים הגבוהים הם בעלי שלושה מיתרים, וביניהם יש שני מיתרים לכל קליד.

  • כיוון – יש להשתמש במשתיק לצורך השתקת הסאונד בחלק האמצעי, לזהות את המיתר המזייף בהקשה על המקלדת, ולכוון ימינה למתיחה או שמאלה להרפיה.

רוצים לקבל הצעת מחיר משתלמת על כיוון פסנתרים? חייגו עכשיו 052-2472452 ואשמח לעמוד לרשותכם.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
אבי ברק – המקורי – שירותי פסנתרים כבר למעלה מ- 30 שנים  
 טלפון: 2472452 - 052  •  פקס: 9800569 - 04 
סניף ירושלים: 6240280 - 02  •  סניף תל אביב: 5341254 - 03 • סניף יודפת: 9800531 - 04