מכוון פסנתרים - אבי ברק
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
+1
 
 
 
 

פסנתר יד שנייה או יד ראשונה

 
לא מעט נגני פסנתר מתלבטים לגבי רכישת כלי נגינה מיד ראשונה או מיד שנייה. בניגוד לכלי נגינה אחרים כמו גיטרה, כינור או אפילו תופים, רכישה של פסנתר מלווה בהוצאה כספית לא קטנה. מחירו של פסנתר חדש עשוי להגיע לאלפי שקלים, בעוד גם פסנתר משומש עולה מאות שקלים ומעלה. השיקול הכלכלי מהווה אם כן פקטור משמעותי בשאלה, האם לרכוש פסנתר יד שנייה או יד ראשונה. יחד עם זאת, זהו כמובן לא השיקול היחיד.
 
 
הדבר החשוב ביותר ברכישת פסנתר, או כל כלי נגינה אחר, הוא התאמה שלו אל צרכי הנגן. פסנתר משובח, יוקרתי ואקסקלוסיבי אינו מתאים לנגן מתחיל, או לילד שעושה את צעדיו הראשונים בעולם המוזיקה. יתרה על כך, פסנתר כזה עשוי לתסכל אותו, ולגרום לו לנטוש את הלימודים. מנגד, פסנתר זול ומשומש אינו יכול לספק את צרכיו של נגן מנוסה. במילים אחרות, רכישה של פסנתר יד שנייה או יד ראשונה תלויה קודם כל באופי של הנגן, בגילו ובניסיון שלו.
 
 
 
פסנתר יד ראשונה או יד שנייה?
 
 
 

שיקולים לפני קניית פסנתר

 
מצב הפסנתר, הובלה ואחריות יש עוד מספר שיקולים חשובים אותם כדאי לקחת בחשבון, כאשר משווים בין פסנתר יד שנייה או יד ראשונה:

 
א. מצב הפסנתר – יש פסנתרים יד שנייה הנמכרים כתוצאה ממעבר דירה, נסיעה לחו"ל או פשוט חוסר שימוש. הרבה פסנתרים כאלו נמצאים במצב חדש לחלוטין, למרות שהם כבר נמצאים ברשות המשפחה שנים רבות. כדאי מאוד לברר את המצב הספציפי של כל פסנתר יד שנייה, ולא להעדיף באופן אוטומטי פסנתר יד ראשונה.

ב. הובלה – רכישת פסנתר דורשת היערכות מבחינת מקום, שינוע והובלה. לעיתים קרובות עדיף לשלם עוד כמה מאות שקלים על פסנתר חדש, ולדרוש הובלה עד בית הלקוח, מאשר לרכוש פסנתר יד שנייה, ולנסות להתמודד עם ההובלה באופן עצמאי. חשוב לברר לגבי הנושא הזה טרם רכישת הפסנתר, ולבדוק אילו אפשרות רלוונטית יותר.

ג. אחריות – רכישת פסנתר יד ראשונה מקנה ללקוח שקט נפשי לשנים רבות. רוב הפסנתרים החדשים נמכרים עם אחריות של היצרן, על תיקונים, כיוונים, תחזוקה וכדומה. בפסנתר יד שנייה אין אפשרות לקבל אחריות, ולכן מומלץ לבדוק מראש את מצב הפסנתר, ולוודא כי הוא אינו דורש שיפוץ.
 
 

מדוע כדאי לערב איש מקצוע?

 
כפי שניתן לראות, מערכת השיקולים המרכיבה את הדילמה בין רכישה של פסנתר יד שנייה לפסנתר יד ראשונה מחייבת מעורבות של איש מקצוע. גם נגן פסנתר מיומן לא תמיד יודע לזהות בלאי או פגיעה באחד מבין אלפי הרכיבים של הכלי. לעומת זאת, מומחה לפסנתרים יכול לעזור, ולמנוע את עוגמת הנפש.

 
אבי ברק עוסק כבר שנים רבות בכיוון, קניה ומכירה של פסנתרים. באחד הסניפים של אבי ברק תוכלו ליצור קשר עם מומחה המכיר היטב את תחום הפסנתרים. בואו להתייעץ איתנו, ולקבל המלצות על הפסנתר האידיאלי עבורכם.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
אבי ברק – המקורי – שירותי פסנתרים כבר למעלה מ- 30 שנים  
 טלפון: 2472452 - 052  •  פקס: 9800569 - 04 
סניף ירושלים: 6240280 - 02  •  סניף תל אביב: 5341254 - 03 • סניף יודפת: 9800531 - 04