מכוון פסנתרים - אבי ברק
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
+1
 
 
 
 

שימור פסנתרים

 
הצלילים היפים העולים וממלאים את החלל בשעת נגינה על פסנתר, מופקים באמצעות הקלידים, הפטישים שמכים עליהם, המיתרים, הרגליות ותיבת התהודה של הפסנתר. כל אלה, בשילוב ידע וכישרון נגינה על הכלי, מביאים לכך שכאשר הפסנתר מתוחזק ושמור היטב, הצלילים הבוקעים ממנו יהיו ערבים לאוזן ונעימים לכל שומע. על מנת שהפסנתר ימשיך להפיק צלילים שכאלה בכל עת שינגנו עליו, יש לדאוג לבצע שימור פסנתר נכון. כיצד עושים זאת? הנה לפניכם מספר טיפים לתחזוקה נכונה שתסייע לכם לבצע שימור פסנתר לאורך זמן. 
 
 

שמירה על העץ

 
הפסנתר, כידוע, עשוי מעץ, כמו גם תיבת התהודה שלו. עץ נתון לשינויים דינאמיים רבים, כתוצאה מהימצאות בתנאי אקלים מסוימים. כך למשל, בתנאי חום נוטה העץ לשנות להתרחב ולהתקער, ובתנאי קור הוא נוטה להתכווץ ולהתקמר. כל השינויים הללו מביאים לכך שהמיתרים המחוברים לעץ נמתחים ונרפים בהתאם לתגובת העץ, והתוצאה היא, כמובן, שינויים בצלילים שמפיק הפסנתר. מסיבה זו יש לדאוג להצבתו של הפסנתר במקום שאינו חשוף לשינויים במזג האוויר, אלא במקום שבו הטמפרטורה נשארת פחות או יותר קבועה. כך למשל, לא מומלץ להציב פסנתר ליד חלון או בסמוך לתנור חימום, על מנת לשמור ככל שניתן על העץ ועל המיתרים. בכל מקרה בו חל שינוי במתח המיתרים והצלילים שמפיק הפסנתר כבר אינם הרמוניים כבעבר, יש להזמין בעל מקצוע שיבצע כיוון פסנתרים מקצועי.
 

שמירה על יציבות

 
כל הזה של הפסנתר יכולה לגרום לשינויים בצלילים שהוא מפיק. זאת משום שהפסנתר הוא כלי מאוד רגיש, וכל תנודה קטנה יכולה לגרום למיתרים לשנות את מצבם וכתוצאה מכל גם את הצלילים שהם מפיקים. לכן, רצוי מאוד לבחור מבעוד מועד מקום עבור הפסנתר שלכם, ולא להזיזו משם אלא רק כשבאמת צריך. בכל מקרה שבו הזזת הפסנתר נדרשת (מעבר דירה, שינוי בעיצוב הבית) יש לקחת בחשבון שתצטרכו, כנראה, להזמין מכוון פסנתרים לאחר ביצוע השינוי במיקומו של הפסנתר. בכל מקרה שאפשר – השאירו את הפסנתר במקומו. זה יעזור לכם מאוד לביצוע שימור פסנתר על הצד הטוב ביותר.
 

כיוון פסנתרים תקופתי

 
המפתח לשימור פסנתר הוא כיוון פסנתרים תקופתי. אחת לשנה בערך מומלץ להזמין איש מקצוע שיבצע כיוון פסנתרים לפסנתר שלכם, ויבטיח שהצלילים שיופקו ממנו יהיו נעימים ומדויקים, כמו שצלילים של פסנתר צריכים להיות.
 
 
 
שימור פסנתרים
 
כיוון פסנתר תקופתי
 
כיוון פסנתרים מקצועי
 
 
 

שימור פסנתרים – אבי ברק

 
אבי ברק מספק את כל השירותים שיאפשרו לכם ליהנות מצלילי פסנתר ערבים לאורך זמן: שימור פסנתר, תחזוקה שוטפת שלו, כיוון פסנתרים ושיפוץ פסנתרים על ידי איש מקצוע שפסנתרים הם אחת האהבות הגדולות ביותר שלו.
 
אבי ברק מספק את כל השירותים שיאפשרו לכם ליהנות מצלילי פסנתר ערבים לאורך זמן: שימור פסנתר, תחזוקה שוטפת שלו, כיוון פסנתרים ושיפוץ פסנתרים על ידי איש מקצוע שפסנתרים הם אחת האהבות הגדולות ביותר שלו.
 
פסנתרים - שימור ושיפוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
אבי ברק – המקורי – שירותי פסנתרים כבר למעלה מ- 30 שנים  
 טלפון: 2472452 - 052  •  פקס: 9800569 - 04 
סניף ירושלים: 6240280 - 02  •  סניף תל אביב: 5341254 - 03 • סניף יודפת: 9800531 - 04